He is Risen Schedule | ||||||||
Day | Game # | Time | Home | Visitor | Grade | Location | ||
Friday | 1 | 7:15 | Trifecta | v. | King James (Black) | 7/8th Grade | Lutheran East HS | |
Friday | 2 | 8:05 | King James (Red) | v. | Bombers/Sharks | 7/8th Grade | Lutheran East HS | |
Friday | 3 | 8:55 | Classics | v. | Future Rookies | High School | Lutheran East HS | |
Saturday | 4 | 9am | GriffinSports | v. | Olmsted Falls | 5/6 Grade | St. John Lutheran School | |
Saturday | 5 | 9:50 | Future Rookies | v. | Bombers/Sharks | 5/6 Grade | St. John Lutheran School | |
Saturday | 6 | 10:40 | GriffinSports | v. | Team Sims | 5/6 Grade | St. John Lutheran School | |
Saturday | 7 | 11:30 | Team Pope | v. | Bombers/Sharks | 5/6 Grade | St. John Lutheran School | |
Saturday | 8 | 12:20 | Team Sims | v. | Olmsted Falls | 5/6 Grade | St. John Lutheran School | |
Saturday | 9 | 1:10 | Bombers/Sharks | v. | Team Gracia | 7/8 Grade | St. John Lutheran School | |
Saturday | 10 | 2pm | King James (Black) | v. | Team Fontes | 7/8 Grade | St. John Lutheran School | |
Saturday | 11 | 2:50 | Bombers/Sharks | v. | Dream Center | 7/8 Grade | St. John Lutheran School | |
Saturday | 12 | 3:40 | Team Pope | v. | Future Rookies | 5/6 Grade | St. John Lutheran School | |
Saturday | 13 | 4:30 | King James (Black) | v. | No More Walls | 7/8 Grade | St. John Lutheran School | |
Saturday | 14 | 5:20 | King James (Red) | v. | Dream Center | 7/8 Grade | St. John Lutheran School | |
Saturday | 15 | 6:10 | Team Fontes | v. | Trifecta | 7/8 Grade | St. John Lutheran School | |
Saturday | 16 | 7pm | Team Gracia | v. | King James (Red) | 7/8 Grade | St. John Lutheran School | |
Saturday | 17 | 5pm | Akron Supreme | v. | Team Ladson/Tawab | High School | Lutheran East HS | |
Saturday | 18 | 5:50 | Team Bowden | v. | Future Rookies | High School | Lutheran East HS | |
Saturday | 19 | 6:40 | Team Ladson/Tawab | v. | New Spirit | High School | Lutheran East HS | |
Saturday | 20 | 7:30 | Classic | v. | Team Bowden | High School | Lutheran East HS | |
Saturday | 21 | 8:20 | New Spirit | v. | Akron Supreme | High School | Lutheran East HS | |
Saturday | 22 | 9:10 | Trifecta | v. | No More Walls | 7/8 Grade | Lutheran East HS | |
Sunday | 23 | 1pm | A3 | v. | B3 | 5/6 Grade | St. John Lutheran School | |
Sunday | 24 | 1:50 | Team Gracia | v. | Dream Center | 7/8 Grade | St. John Lutheran School | |
Sunday | 25 | 2:40 | A1 | v. | B2 | 5/6 Grade | St. John Lutheran School | |
Sunday | 26 | 3:30 | B1 | v. | A2 | 5/6 Grade | St. John Lutheran School | |
Sunday | 27 | 4:20 | Team Fontes | v. | No More Walls | 7/8 Grade | St. John Lutheran School | |
Sunday | 28 | 3pm | A1 | v. | B2 | High School | Lutheran East HS | |
Sunday | 29 | 3:50 | B1 | v. | A2 | High School | Lutheran East HS | |
Sunday | 30 | 4:40 | A3 | v. | B3 | High School | Lutheran East HS | |
Sunday | 31 | 5:30 | Championship | v. | Game | 5/6 Grade | Lutheran East HS | |
Sunday | 32 | 6:30 | Championship | v. | Game | 7/8 Grade | Lutheran East HS | |
Sunday | 33 | 7:30 | Championship | v. | Game | High School | Lutheran East HS | |
5/6 Grade | 7/8 Grade | High School | ||||||
A-Bracket | A-Bracket | A-Bracket | ||||||
GriffinSports | Team Fontes | Team Ladson/Tawab | ||||||
Team Sims | King James (Black) | Akron Supreme | ||||||
Olmsted Falls | No More Walls | New Spirit | ||||||
Trifecta | ||||||||
B-Bracket | B-Bracket | |||||||
Team Pope | B-Bracket | Team Bowden | ||||||
Future Rookies | Team Gracia | Future Rookies | ||||||
Bombers/Sharks | King James (Red) | Classic | ||||||
Bombers/Sharks | ||||||||
Dream Center |